ورود کاربران

نام کاربری:     کلمه عبور:  
  مرا به یاد داشته باش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

ایمیل (نام کاربری):     کلمه عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
  گزارش ارزیابی سایت

سرعت بارگذاری : اجتناب از بکارگیری دستور document. Write

بازگشت به لیست
خلاصه ای از دستورالعمل
نـوع عملیـات : JS
اولویت انجـام : متوسط
سختی اجراء : آسان
متوسط امتیاز :
مرور دستورالعمل بکارگیری دستور document.write بمنظور خواندن از منابع بیرونی ، بخصوص در ابتدای کدهای یک صفحه می تواند بطور آشکاری سبب کندی بارگذاری صفحات سایت گردد .
شرح جزئیات
fiogf49gjkf0d

مرورگرهای امروزی از تجزیه کننده های (Parser) هوشمندی جهت کشف موثرتر منابع بیرونی در زبان HTML بهره می گیرند. این تجزیه کننده ها در جهت کاهش زمان بارگذاری صفحات نقش بسزایی دارند. از آنجاکه این تجزیه کننده ها دارای حجم کم  و سرعت عمل بالایی هستند، فایل های جاوا اسکریپت را اجرا نمی نمایند . بنابراین بکار بردن دستور document.write() برای خواندن منابع بیرونی سبب می شود که تجزیه کننده ها نتوانند منابع بیرونی را شناسایی نمایند ، که این روش سبب بوجود آمدن تاخیر زیادی در بارگذاری ، تجزیه و اجرا دستورات داخل آن منابع می گردد .

بکارگیری دستورالعمل document.write() از سمت منابع جاوا اسکریپتی بیرونی هزینه برهستند چرا که سبب بارگذاری های پیاپی از سمت منابع بیرونی می گردند . مرورگر در این حالت بایستی اولین دستور جاوا اسکریپتی را قبل از رسیدن به دستور document.write() بارگذاری ، تجزیه و اجرا نماید . در عوض چنانچه اولین منابع بیرونی جاوا اسکریپتی شامل کدهای زیر باشد :

document.write('<script src="second.js"><\/script>');

 

فرآیند بارگذاری اولین و دومین فایل js در تمامی مرورگرها بصورت پیاپی انجام خواهد شد .

بکارگیری یکی از روش های پیشنهاد شده در این متن می تواند فرآیند بلوکه شدن منابع بیرونی را کاهش دهد و در تیجه سرعت بارگذاری صفحات افزایش خواهد یافت .نظرات و پیشنهادات لطفا دیدگاه های خود را در ارتباط با مطلب فوق با ما در میان بگذارید.
ایمیل شما
 
موضوع
نظر / پیشنهاد
 
لطفاً کد موجود در تصویر راوارد کنید

 
نکات مهم
fiogf49gjkf0d

اعلان منابع بصورت مستقیم در متن HTML

اعلان منابع در HTML به تجزیه کننده ها اجازه می دهد تا آن منابع را کشف و شناسایی نمایند .

ترجیح استفاده از منابع غیر همزمان

در بعضی از موارد ، اعلان مستقیم منابع در HTML امکان پذیر نمی باشد . در عوض چنانچه URL مربوط به منابع بصورت داینامیک از طرف کاربر سایت مشخص گردد ، بایستی برای ساختن URL مربوطه از دستورات جاوا اسکریپت استفاده شود . در این موارد از روش های بارگذاری غیر همزمان استفاده کنید .

بکارگیری Friendly Iframe

در بعضی از موارد ، همانند بهینه سازی کد ، نمی توان از روش های پیشنهاد شده بجای دستور document.write() استفاده نمود . در این موارد استفاده از Friendly IFrame توصیه می گردد . یک Friendly IFrame دارای ریشه و اصل یکسانی با مستند (Document) والد خود می باشد . منابع آدرس دهی شده در یک  Friendly Iframe بصورت موازی با منابع آدرس دهی شده در صفحه اصلی سایت بارگذاری می شوند . بنابراین فراخوانی دستور document.write در یک Friendly Iframe سبب بلوکه شدن صفحه والد نخواهد شد . با اینحال بکارگیری Friendly Iframe نیز سبب کاهش سرعت بارگذاری سایت شده و فقط در موارد اضطراری توصیه می گردد .

آخرین مطالب کلیک تولز را در Linked in دنبال کنید
عضویت در خبرنامه