ورود کاربران

نام کاربری:     کلمه عبور:  
  مرا به یاد داشته باش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

ایمیل (نام کاربری):     کلمه عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
  گزارش ارزیابی سایت

سرعت بارگذاری : تلفیق جاوا اسکریپت بیرونی

بازگشت به لیست
خلاصه ای از دستورالعمل
نـوع عملیـات : CSS
اولویت انجـام : متوسط
سختی اجراء : آسان
متوسط امتیاز : 94%
مرور دستورالعمل تلفیق جاوا اسکریپت بیرونی و تبدیل آنها به تعداد فایل کمتر ، سبب کاهش ترافیک در لحظه و کاهش تاخیر در بارگذاری منابع مورد نیاز صفحات می گردد.
شرح جزئیات
fiogf49gjkf0d

برنامه نویسان و توسعه دهندگان حرفه ای ، نرم افزارها و برنامه های خود را بصورت ماژولار و بصورت اجزایی با قابلیت استفاده مجدد طراحی می نمایند . ولی بایستی توجه نمود که تقسیم نمودن کدهای برنامه نویسی به اجزاء نرم افزاری ماژولار نیاز به یک طراحی مهندسی دقیق و خوب دارد ، چرا که بکارگیری ماژول ها در داخل یک صفحه HTML در یک زمان می تواند بشدت سرعت بارگذاری صفحات را افزایش دهد . اول از همه برای کاربرانی که مرورگر آنها دارای cache خالی می باشد ، مرورگر بایستی برای هر منبع اطلاعات یک درخواست جدید صادر نماید که این روش سبب افزایش زمان بارگذاری صفات می گردد. ثانیا اغلب مرورگرها ابتدا فایل جاوا اسکریپت را بارگذاری و اجرا می نمایند و سپس بقیه اجراء صفحه را نمایش می دهند . (برای مشاهده اینکه کدام مرورگر از بارگذاری موازی فایل جاوا اسکریپت پشتیبانی می نماید لطفا به Browser Scope مراجعه نمایید .نظرات و پیشنهادات لطفا دیدگاه های خود را در ارتباط با مطلب فوق با ما در میان بگذارید.
ایمیل شما
 
موضوع
نظر / پیشنهاد
 
لطفاً کد موجود در تصویر راوارد کنید

 
نکات مهم
fiogf49gjkf0d

فایل ها را بصورت بهینه تقسیم نمایید

به چند قانون در ارتباط با تلفیق فایل های جاوا اسکریپت توجه نمایید :

  • تقسیم فایل جاوا اسکریپت به 2 فایل : یکی از جاوا اسکریپت ها شامل حداقل کد مورد نیاز برای اجرا صفحه وب می باشد و فایل دیگر شامل کدی است که تا صفحه بصورت کامل بارگذاری نشود مورد نیاز نیست .
  • جاوا اسکریپت مربوط به اجزایی از سایت را که بندرت مورد استفاده قرار می گیرند را در یک فایل جداگانه ذخیره نمایید و فقط هنگامی از آن استفاده نمایید که از طرف کاربر درخواست شده باشد.
  • در صورت امکان تعداد فایل های جاوا اسکریپت کمی را در بخش <Head> صفحات وب خود بکار ببرید . حجم فایل های این بخش را در حداقل ممکن حفظ کنید .
  • در مورد جاوا اسکریپت  هایی که نبایستی  cache  شوند ، آنها را در صفحه HTML بصورت inline بکار ببرید .
آخرین مطالب کلیک تولز را در Linked in دنبال کنید
عضویت در خبرنامه