ورود کاربران

نام کاربری:     کلمه عبور:  
  مرا به یاد داشته باش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

ایمیل (نام کاربری):     کلمه عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
  گزارش ارزیابی سایت

سرعت بارگذاری : به تعویق انداختن بارگذاری جاوا اسکریپت

بازگشت به لیست
خلاصه ای از دستورالعمل
نـوع عملیـات : جاوا اسکریپت
اولویت انجـام : متوسط
سختی اجراء : متوسط
متوسط امتیاز :
مرور دستورالعمل به تعویق انداختن بارگذاری وظایف محوله به جاوا اسکریپت هایی که در ابتدای فراخوانی یک صفحه وب مورد نیاز نباشند می تواند سبب کاهش اندازه فایل های مورد نیاز برای اجرای یک صفحه وب شود ، و اجازه دهد که سایر منابع را بتوان بصورت موازی بارگذاری نمود و سرعت اجرای فرامین را افزایش داد .
شرح جزئیات
fiogf49gjkf0d

همانند css ها ، جاوا اسکریپت ها نیز قبل از آنکه مرورگر بتواند یک صفحه وب را اجرا نماید بایستی بارگذاری ، تفسیر و اجرا شوند .

حتی اگر یک اسکریپت در داخل یک فایل بیرونی قرار داشته باشد ، تا زمانی که مرورگر آن فایل را از روی حافظه اجرا ننماید ، کدهای موجود در زیر این فایل را اجرا نخواهد نمودو تمامی عناصر موجود بر روی صفحه تا زمان اجرا فایل جاوا اسکریپت قفل خواهند شد .

هنگامی که جاوا اسکریپت شروع به پرداش شدن می نماید ، مرورگر فرآیند بارگذاری از سایر منابع را بلوکه می کند تا زمانی که جاوا اسکریپت کامل بارگذاری شود . چنانچه در صفحه ای از آژاکس استفاده شده باشد و از آنجاکه در تولید صفحات دارای آژاکس از مقادیر زیادی جاوا اسکریپت استفاده می شود ، این موضوع می تواند سبب بروز تاخیرهای قابل توجهی گردد .

در مورد تعداد زیادی از نرم افزارهای وابسته به جاوا اسکریپت که مقادیر زیادی از کدهای جاوا اسکریپت به منظور ایجاد افکت های ابتکاری در آنها بکار می رود ، فرآیند بارگذاری و اجرا جاوا اسکریپت منوط به بارگذاری کامل صفحه می گردد . یعنی ابتدا تمامی عناصر صفحه بارگذاری می کردند و در انتها کدهای جاوا اسکریپت اجرا می شوند . بنابراین با استفاده از این روش بسیاری از تاخیرهای موجود در هنگام بارگذاری صفحه اول سایت ها کاهش می یابد .

برای استفاده از این روش بایستی ابتدا تمامی جاوا اسکریپت هایی را که تا زمان بارگذاری کامل صفحه مورد نیاز نمی باشند را شناسایی کنید . سپس تمامی اینگونه جاوا اسکریپت ها را در داخل یم فایل JS بیرونی و بصورت جداگانه قرار دهید . سپس بایستی یک event listener چاوا اسکریپت را در بالای کدهای صفحه قرار دهید ، که وظیفه آن بارگذاری فایل بیرونی پس از بارگذاری کامل صفحه سایت شما می باشد .نظرات و پیشنهادات لطفا دیدگاه های خود را در ارتباط با مطلب فوق با ما در میان بگذارید.
ایمیل شما
 
موضوع
نظر / پیشنهاد
 
لطفاً کد موجود در تصویر راوارد کنید