ورود کاربران

نام کاربری:     کلمه عبور:  
  مرا به یاد داشته باش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

ایمیل (نام کاربری):     کلمه عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
 گزارش ارزیابی سایت

سرعت بارگذاری : فشرده سازی محتوا با استفاده gzip

بازگشت به لیست
خلاصه ای از دستورالعمل
نـوع عملیـات : سرور
اولویت انجـام : بالا
سختی اجراء : آسان
متوسط امتیاز : 73%
مرور دستورالعمل فشرده سازی منابع با gzip می تواند تعداد بایت های ارسالی بر روی شبکه را کاهش و سرعت بارگذاری صفحات را افزایش دهد.
شرح جزئیات
fiogf49gjkf0d

 اغلب مرورگرهای پیشرفته از فشرده سازی اطلاعات فایل های  css ، htmlو جاوا اسکریپت پشتیبانی می نمایند .این روش اجازه می دهد تا محتوای ارسالی بر روی شبکه بیشتر فشرده شده و زمان بارگذاری محتوا بطور چشمگیری کاهش یابد. بسیاری از وب سرورها می توانند فایل را در قالب gzip  فشرده نمایند قبل از اینکه آنها را برای بارگذاری ارسال کنند . برای فعال سازی این قابلیت ، بایستی سرور خود را در بخش  content – encoding بر روی  حالت  gzip  تنظیم نمایند . شما همچنین می توانید از حالت deflate   نیز برای فشرده سازی استفاده نمائید . اما این حالت زیاد استفاده نمی شود. پس ما استفاده از gzip  را توصیه می کنیم.چنانچه شما محتواهایی دارید که زیاد بارگذاری می شوند و برای هر بار استفاده بایستی فشرده گردند ، شما می توانید معمولاً این فایل ها را در حالت pre-compress  قرار دهید تا این فایل ها cache  شوند و سریعتر بارگذاری گردند.   

 توجه شود که فرایند فشرده سازی با استفاده از  gzip  فقط در مورد فایل های حجیم سودمند خواهد بود. با وجود ترافیک سربار در هنگام فشرده سازی و بازگشایی مجدد فایل ها ، شما بایستی فقط فایل هایی با حجم بالا را فشرده نمائید . توصیه ما فشرده سازی فایل های با حجم 150 تا 1000 بایت می باشد . فشرده سازی فایل های زیر 150 بایت می توانند در حقیقت سبب افزایش حجم آنها گردد .

 نظرات و پیشنهادات لطفا دیدگاه های خود را در ارتباط با مطلب فوق با ما در میان بگذارید.
ایمیل شما
 
موضوع
نظر / پیشنهاد
 
لطفاً کد موجود در تصویر راوارد کنید

 
نکات مهم
fiogf49gjkf0d

محتوای صفحات خود را بگونه ای تنظیم نمایید که بتوان آنها را بطور موثرتری فشرده نمود . برای اطمینان از اینکه محتوای شما بخوبی فشرده خواهد شد ، مراحل  زیر را انجام دهید :

 • از ثبات کدهای html وcss  خود اطمینان حاصل کنید. برای حصول ثابت :
  • Key – value های مربوط به css  ها را تا حد امکان مرتب کنید ، بعنوان مثال آنها را بر اساس حروف الفبا مرتب نمائید.
  • خواص  ( attributes )  مربوط به HTML ها را مرتب نمائید . بعنوان مثال آنها را بر اساس حروف الفبا مرتب نمائید. برای مثال ، در صفحه نتایج جستجوی گوگل ، هنگامی که خواص  ( attributes ) مربوط به HTML را براساس حروف الفبا مرتب می شوند ، 1.5% کاهش در اندازه محتوای فشرده شده مشاهده می شود.
  • از حروف کوچک (Lower case ) تا حد امکان استفاده نمائید.
  • همواره از یک روش گیومه گذاری برای خواص تگ های Html  استفاده نمائید . همواره از تک گیومه و یا گیومه دوبل استفاده نمائید . ویا اصلا در هیج کجا از گیومه استفاده نکنید.
 • Css و جاوا اسکریپت را کوچک ((minify  کنید . کوچک سازی جاوا اسکریپت و css  می تواند فرایند فشرده سازی مربوط به فایلهای JS و CSS های بیرونی و یا صفحات html  که دارای کدهای JS بصورت Inline  هستند را به شکل قابل توجهی افزایش دهد.

از gzip برای تصاویر و یا سایر فایل های باینری  استفاده نکنید.

فایل های تصاویر ، ویدئوها ، فایلهای pdf و سایر قالب های  باینری که در وب مورد استفاده قرار می گیرند قبلاً فشرده شده اند و استفاده از gzip بر روی آنها سودمند نخواهد بود و در حقیقت سبب افزایش سهم آنها خواهد شد . برای فشرده سازی تصاویر ، بخش بهینه سازی تصاویر را ببیند.

آخرین مطالب کلیک تولز را در Linked in دنبال کنید
عضویت در خبرنامه