ورود کاربران

نام کاربری:     کلمه عبور:  
  مرا به یاد داشته باش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

ایمیل (نام کاربری):     کلمه عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
  گزارش ارزیابی سایت

سرعت بارگذاری : Cache(کش) نمودن تغییر مسیر صفحات ورودی

بازگشت به لیست
خلاصه ای از دستورالعمل
نـوع عملیـات : سرور
اولویت انجـام : بالا
سختی اجراء : آسان
متوسط امتیاز : 99%
مرور دستورالعمل بسیاری از صفحات ، بخصوص صفحات موبایل ، در هنگام فراخوانی توسط کاربر به آدرس دیگری تغییر مسیر(Redirect)میدهند، مثلاً کاربرآدرس www.example.com را فرا خوانی می کند ولی به صفحه m.example.com برده می شود. cache شدن این تغییر مسیرها توسط مرورگر هر کاربر می تواند سرعت بارگذاری صفحه برای کاربرانی که بصورت مداوم به این صفحه مراجعه می کنند را افزایش دهد.
شرح جزئیات
fiogf49gjkf0d

در حقیقت بهترین کاری که می توان در این مورد انجام داد ، حذف نمود اینگونه تغییر مسیرها می باشد ، اما انجام چنین کاری گاهی اوقات مشکل است ، بخصوص در هنگام راهنمایی ییک کاربر به صفحه نسخه موبایل سایت . مثلاً ممکن است که نسخه موبایل یک صفحه وب سرور دیگر باشد که این می تواند سبب تغییر آدرس به یک نام میزبان (host name ) دیگر شود .در این موارد ، cache شدن عملیات تغییر آدرس به صفحه مخصوص موبایل بسیار مهم است . که با cache شدن آن صفحات زمان بارگذاری برای کاربرانی که مداوم از سایت استفاده می کنند کمتر می شود . اما چنانچه نسخه موبایل سایت شما از وب سوری مشابه با نسخه اصلی سایت استفاده می کند ، شما بایستی در عوض تغییر مسیرها را حذف و اطلاعات را از همان وب سرور اصلی خودتان بارگذاری نمائید.نظرات و پیشنهادات لطفا دیدگاه های خود را در ارتباط با مطلب فوق با ما در میان بگذارید.
ایمیل شما
 
موضوع
نظر / پیشنهاد
 
لطفاً کد موجود در تصویر راوارد کنید

 
نکات مهم
fiogf49gjkf0d

باید توجه داشت برای جلوگیری از هدایت کاربران غیر موبایلی به سوی صفحات نسخه موبایل که بصورت cache شده انجام می پذیرد . شما بایستی این تغییر جهت را در حالت private (خصوصی) cache نمائید .

توصیه ما استفاده از 302 redirect  به همراه  طول عمر cache شدن 1 روزه می باشد . در این redirect   بایستی از سرآیند Vary : User–Agent  (header)   و  cache-control : private     استفاده نمود .

این Header ها از هدایت کاربران غیر موبایلی ویژه نسخه موبایل توسط پروکسی ها جلوگیری می کنند.

آخرین مطالب کلیک تولز را در Linked in دنبال کنید
عضویت در خبرنامه