ورود کاربران

نام کاربری:     کلمه عبور:  
  مرا به یاد داشته باش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

ایمیل (نام کاربری):     کلمه عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
  گزارش ارزیابی سایت

سرعت بارگذاری : کاهش تعداد DNS Lookup ها

بازگشت به لیست
خلاصه ای از دستورالعمل
نـوع عملیـات : محتوا
اولویت انجـام : بالا
سختی اجراء : آسان
متوسط امتیاز :
مرور دستورالعمل کاهش تعداد اسامی سرورهای میزبان منحصر بفرد باعث کاهش تعداد DNS Lookup های مرورگر وهمچنین کاهش زمان بارگذاری صفحات می گردد.
شرح جزئیات
fiogf49gjkf0d

قبل از آنکه یک مرورگر بتواند یک ارتباط شبکه ای با سرور وب ایجاد نماید ، مرورگر باید بتواند آدرس IP  متناظر با نام DNS    وب سرور درخواست شده را آشکار نماید.

از آنجا که فرآیند آشکارسازی DNS  را می توان در مرورگر و سیستم عامل کاربر کش (Cache) نمود ، چنانچه هنوزهم یک رکورد معتبر در کش کاربر وجود داشته باشد ،تاخیری در بارگذاری وجود نخواهد داشت . بهرحال چنانچه کاربر نیاز به اجرای یک DNS Lookup بر روی شبکه داشته باشد ، میزان تاخیر در پاسخ دهی شبکه بسیار وابسته به نزدیکی سرور DNS به شخص درخواست کننده خواهد بود ، تمامی ISP ها دارای سرورهای DNS هستند که نقشه ارتباطی مابین IP  و نام سرور میزبان را کش می کنند ، بهرحال چنانچه رکورد اطلاعاتی مربوط به سرور DNS   کش کننده منقضی شده ونیاز به تجدبد داشته باشد ، آنگاه ممکن که نیاز باشد تا از چندین گره (node) در شبکه عبور نمائیم و سلسله مراتب سیستم DNS  را طی نمائیم تا بتوان اطلاعات سرور DNS را تجدید نمود.

چنانچه آشکارکننده های DNS در زیر بار باشند ، آنها درخواست های رسیده را در صف انتظار قرار خواهند داد ، که سبب افزوده شدن زمان دریافت پاسخ خواهد شد ، به عبارت دیگر ، بصورت تئوری انجام آشکار سازی DNS  برای تکمیل شدن ، نیازمند زمانی در حدود 1 RTT می باشد ، اما در عمل ، زمان خیلی بیشتری می تواند لازم باشد ، چنانچه درخواست های زیادی در صف انتظار یک آشکارکننده باشند. بنابراین کاهش تعداد DNS Lookup ها بسیار مهم می باشد.

اعتبار یک رکورد اطلاعاتی DNS بوسیله مقدار TTL( زمان زنده بودن )که توسط سرور مجاز اولیه آن تنظیم می شود ، مشخص می گردد . بسیاری از ادمین های شبکه ، TTL را در مقادیر بسیار کم ( در حدود 5 دقیقه تا 24 ساعت ) تنظیم می کنند چرا که می خواهند بروزرسانی بسرعت انجام گیرد. بهرحال بسیاری از کش های DNS  که کش مرورگر را نیز شامل می شوند از قوانین TTL پیروی نمی کند و رکورد اطلاعاتی کش را برای مدت زمان طولانی تری از زمان تعریف شده توسط سرور اصلی نگهداری می کنند . ( در بعضی مواقع تا 30 دقیقه بیشتر ) روش های گوناگونی برای کاهش زمان DNS Lookup وجود دارند همانند کاهش مقدار TTL مربوط به رکورد اطلاعاتی DNS  شما ، کوچک سازی رکوردهای CNAME(که مستلزم انجام ها  Lookupهای بیشتری می باشد)

بهترین روش برای محدودسازی زمان DNS Lookup کاهش تعداد درخواست های DNS Lookup هایی می باشد که کاربر نیازمند آنهاست ، بخصوص Lookup هایی که سبب تاخیر در بارگذاری اولیه صفحه می گردند . بهرحال با توجه به مزایای استفاده از چندین نام سرور میزبان جهت انجام بارگذاری موازی ، انجام اینکار کاملاً وابسته به تعداد منابعی است که در هر صفحه موردنیاز است . تعداد بهینه ما بین 1 تا 5 میزبان می باشد ( 1 میزبان اصلی و 4 میزبان برای موازی سازی عملیات بارگذاری ) . بعنوان یک قانون ، شما نبایستی از بیش از 1 میزبان برای کمتر از 6 منبع استفاده نمائید .نظرات و پیشنهادات لطفا دیدگاه های خود را در ارتباط با مطلب فوق با ما در میان بگذارید.
ایمیل شما
 
موضوع
نظر / پیشنهاد
 
لطفاً کد موجود در تصویر راوارد کنید

 
نکات مهم
fiogf49gjkf0d

از مسیرهای URL بجای نام های میزبانی مختلف استفاده نمائید

چنانچه شما بخش مختلف سایت خود را بر روی یک نام دامنه میزبانی می کنید ، به هرکدام از آن بخش ها یک آدرس URL  اختصاص دهید بجای آنکه نام میزبانهای آنها را از هم جدا کنید . بعنوان مثال چنانچه شما یک بخش بر روی سایت خود با آدرس زیر دارید : Developer.example.com  آنرا بصورت example.com/developer  درآورید.

دلایل فنی خوبی باری استفاده از نام های میزبانی مختلف وجود دارد ، بعنوان مثال ، برای اجرا قوانین Load-balancing بر روی شبکه DNS . ولی با اینحال و در حقیقت بهبود زمان تاخیر در هنگام استفاده از یک نام میزبان می تواند بطرز آشکاری رضایتمندی را برای کاربران بوجود آورد : کاربران می توانند فقط با یک Session مابین اجزاء مختلف یک سایت حرکت نمایند ، بدون آنکه سبب بوجود آمدن DNS Lookup اضافی گردند .علاوه بر آن ، استفاده مجدد از یک نام دامنه به مرورگر این اجازه را می دهد که از ارتباط TCP برای دفعات بیشتری استفاده نماید . همچنین باعث کاهش زمان RTT  می گردد.

استفاده از یک نام میزبان برای فایل های جاوا اسکریپت مورد استفاده در ابتدای صفحه

انجام اینکار بخصوص برای کاهش تعداد DNS Lookup ها در "مسیر بحرانی " مهم می باشد . به کدها و منابع مورد نیاز جهت مشاهده اولیه یک صفحه وب را " مسیر انحرافی" می گویند . بطور خاص ، فایل های جاوا اسکریپت بیرونی که در ابتدای کد HTML صفحه شما می باشند . بایستی از یک میزبان مشابه با میزبان متن اصلی HTML استفاده نمایند. (میزبان هر دو یکی باشد). اغلب مرورگرها در هنگام بارگذاری و اجرا فایل های جاوا اسکریپت از انجام بارگذاری های دیگر جلوگیری بعمل می آورند .پس افزودن زمان DNS Lookup به زمان اجراء جاوا اسکریپت سبب افزایش زمان بارگذاری صفحه می گردد.

>مطالعه بیشتر از متن انگلیسی

آخرین مطالب کلیک تولز را در Linked in دنبال کنید
عضویت در خبرنامه