ورود کاربران

نام کاربری:     کلمه عبور:  
  مرا به یاد داشته باش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

ایمیل (نام کاربری):     کلمه عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
  گزارش ارزیابی سایت

سرعت بارگذاری : حداقل نمودن تغییر مسیرها

بازگشت به لیست
خلاصه ای از دستورالعمل
نـوع عملیـات : محتوا
اولویت انجـام : بالا
سختی اجراء : آسان
متوسط امتیاز : 93%
مرور دستورالعمل کاهش تعداد تغییر مسیرهای HTTP از یک URL به URL دیگر سبب کاهش زمان RTT و زمان انتظار برای کاربران خواهد شد.
شرح جزئیات
fiogf49gjkf0d

بعضی مواقع ، لازم است تا برنامه های شما بر روی یک URL دیگر تغییر مسیر دهند . چندین دلیل برای تغییر مسیر وجود دارد:

  • برای مشخص نمودن مکان جدید یک منبع نقل مکان شده
  • برای رهگیری تعداد کلیک ها بر روی یک صفحه یا یک بخش از صفحه
  • برای ارائه خدمات بر روی دامنه های مختلف ، مثلاً برای کمک به کاربران در راهنمایی آنها به صفحات مقصد در صورت تایپ اشتباهی نام دامنه
  • برای برقراری ارتباط ما بین بخش های مختلف یک سایت یا نرم افزار ، پروتکل های مختلف (HTTP ،HTTS) ، قوانین امنینی مختلف ( بعنوان مثال ، صفحات تصدیق شده و تصدیق نشده )
  • برای افزودن علامت اسلش (/) به انتهای نام دایرکتوری ، بمنظور قابل دسترس نمودن محتوا برای مرورگر

بنا بر هر دلیلی ، استفاده از تغییر مسیرها سبب افزوده شدن یک چرخه درخواست برای پاسخ HTTP می گردد و باعث افزایش زمان RTT  می شود . بنابراین کاهش تعداد تغییر مسیرها بخصوص در مورد منابعی که نیاز به شروع مجدد صفحه اول شما را دارند ، مهم می باشد.بهترین روش برای انجام این کار عدم استفاده از تغییر مسیرها بغیر از مواقعی است که واقعاً از نظر فنی مورد نیاز است.نظرات و پیشنهادات لطفا دیدگاه های خود را در ارتباط با مطلب فوق با ما در میان بگذارید.
ایمیل شما
 
موضوع
نظر / پیشنهاد
 
لطفاً کد موجود در تصویر راوارد کنید

 
نکات مهم
fiogf49gjkf0d

چند استراتژی برای حذف تغییر مسیرهای غیر ضروری:

  • هیچگاه در صفحه وب خود به URL  لینک ندهید که مطمئن هستید آن به URL  دیگری تغییر مسیر خواهد داد.
  • هیچگاه بیش از یک تغییر مسیر برای رسیدن به یک منبع موردنیاز نمی باشد. بعنوان مثال چنانچه C  صفحه مورد نظر شما باشد .و از طریق صفحات A وB بتوان به صفحه C  رسید شما نبایستی ابتدا به صفحه B تغییر مسیر دهید تا از طریق آن به صفحه C  بروید بلکه بطور مستقیم از A  به  C تغییر مسیر دهید.
  • تعداد دامنه های اضافی را که سبب ایجاد تغییر مسیر می شوند ولی دارای محتوایی نیستند را کاهش دهید . بعضی مواقع شما وسوسه می شوید که از چندین نام دامنه (شبیه به دامنه اصلی) به دامنه اصلی تغییر مسیر انجام دهید ، اینکار معمولاً زمانی انجام می شود که شما بخواهید  از ورود اشتباه نام دامنه اصلی توسط کاربر جلوگیری نمائید ( فاصله انداختن ما بین حروف دامنه و ...).بهرحال شما بهتر است که اینکار را با خریداری چندین نام دامنه جدید و راه اندازی سایت بر روی آنها انجام دهید نه با استفاده از تغییر مسیر.

استفاده از سیستم بازنویسی سرور برای URL های تایپ شده توسط کاربر

بسیاری از سرورهای وب از سیستم "بازنویسی" داخلی استفاده می کنند . هنگامی که کاربر یک URL غیر معتبر را درخواست می کند، سرور بصورت اتوماتیک و بدون نیاز به نغییر مسیر کاربر را به سوی URL صحیح راهنمایی می کند . اما توجه داشته باشید که از این روش درمورد منابع قابل کش شدن خود استفاده ننمائید.

آخرین مطالب کلیک تولز را در Linked in دنبال کنید
عضویت در خبرنامه