ورود کاربران

نام کاربری:     کلمه عبور:  
  مرا به یاد داشته باش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

ایمیل (نام کاربری):     کلمه عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
  گزارش ارزیابی سایت

سرعت بارگذاری : کاهش تعداد درخواست ها به سرور

بازگشت به لیست
خلاصه ای از دستورالعمل
نـوع عملیـات : محتوا
اولویت انجـام : بالا
سختی اجراء : متوسط
متوسط امتیاز : 99%
مرور دستورالعمل کوچک نگهداشتن کوکی ها و سرآیندهای درخواست تا حدممکن ،سبب می شود که یک درخواست HTTP را بتوان در یک بسته اطلاعاتی ارسال نمود.
شرح جزئیات
fiogf49gjkf0d

در حالت ایده آل ، یک درخواست HTTP را نبایستی در بیش از یک بسته اطلااتی ارسال نمود. در گسترده ترین شبکه ها حداکثر حجم بسته های اطلاعاتی ارسالی نزدیک به 1500 بابت می باشد . پس چنانچه شما می تونید هر درخواست را به زیر 1500 بابت برسانید. شما می توانید سربار موجود بر روی فرآیند درخواست ها را کاهش دهید . سرآیندهای درخواست HTTP شامل موارد زیر می باشند :

  • کوکی ها :برای منابعی که بایستی با کوکی ها ارسال شوند، اندازه کوکی ها را در حداقل ممکن نگهدارید.

برای حفظ اندازه درخواست در این محدوده ، هیچکدام از کوکی ها مورداستفاده نبایستی ییش از 1000 بایت باشد ، توصیه ما استفاده از کوکی هایی با اندازه متوسط 400 بایت می باشد.

  • مرورگر : بسیاری از فیلدهای یک سرآیند (Header ) بصورت اتوماتیک تنظیم می شودند، و شما کنترلی بر روی آنها ندارید. 
  • URL منبع درخواست شده : URL هایی حاوی پارامترهای زیاد می تواند با اجرا شدن هزاران بایت به همراه باشد. سعی کنید که طول URL را به زیر چند صد بایت تقلیل دهید.
  • URL ارجاع دهنده


نظرات و پیشنهادات لطفا دیدگاه های خود را در ارتباط با مطلب فوق با ما در میان بگذارید.
ایمیل شما
 
موضوع
نظر / پیشنهاد
 
لطفاً کد موجود در تصویر راوارد کنید

 
نکات مهم
fiogf49gjkf0d

برای بارگذاری اغلب کوکی ها از حافظه سمت سرور استفاده نمائید

فقط یک شناسه منحصر بفرد را در داخل کوکی ذخیره نمائید و شناسه را به اطلاعات ذخیره شده در سرور ییوند دهید. شما می توانید از کوکی های سمت سرور هم برای کوکی های Session و هم برای Persistent استفاده نمائید . انجام این کار با استفاده از مشخص نمودن تاریخ و زمان انقضا بر روی کوکی میسر می باشد.

فیلدهای تکراری و غیر ضوروی کوکی را پاک کنید

 فیلدهای تنظیم شده توسط یک کوکی در مسیر سطح بالای یک دامنه (بعنوان مثال /.) توسط تمام منابع پائینی آن دامنه به ارث برده می شوند . بنابراین اگر شما از چندین برنامه بر روی چندین دامنه مختلف استفاده می کنید و شما یک فیلدی دارید که بصورت عمومی بر روی تمامی برنامه های روی یک دامنه اعمال می شود – بعنوان مثال زبان مورداستفاده کاربر – آن فیلد را در کوکی تنظیم شده برای سطح بالایی یک دامنه قرار دهید ، و از تکرار آن فیلد برای مسیرهای سطح پائین تر خودداری نمائید. در مقابل چنانچه یک فیلد فقط بر روی یک برنامه واقع در مسیرهای فرعی اعمال می شود- بعنوان مثال تنظیمات مربوطه UI – از آن فیلد در کوکی مربوط به مسیرهای سطح بالا استفاده نکنید.

>مطالعه بیشتر از متن انگلیسی

آخرین مطالب کلیک تولز را در Linked in دنبال کنید
عضویت در خبرنامه