ورود کاربران

نام کاربری:     کلمه عبور:  
  مرا به یاد داشته باش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

ایمیل (نام کاربری):     کلمه عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
  گزارش ارزیابی سایت

سرعت بارگذاری : بهینه سازی تصاویر

بازگشت به لیست
خلاصه ای از دستورالعمل
نـوع عملیـات : تصاویر
اولویت انجـام : بالا
سختی اجراء : متوسط
متوسط امتیاز : 73%
مرور دستورالعمل فشرده سازی و حالت دهی مناسب تصویر می تواند سبب کاهش ترافیک اطلاعات بر روی شبکه وب گردد.
شرح جزئیات
fiogf49gjkf0d

تصاویر ذخیره شده از نرم افزارهایی همانند Fireworks می تواند شامل هزاران بایت از اطلاعات اضافی همانند کامنت ها و استفاده از رنگ های بسیار زیاد باشد.به یاد داشته باشید که کاهش تعداد رنگ های مورد استفاده در یک تصویر سبب کاهش قابل توجه در کیفیت یک تصویر نخواهد شد . غالباً در تصاویر بهینه شده می توان فضاهای خالی زیادی که بلا استفاده هستند را مشاهده نمود ، برای آندسته از کاربرانی که دارای اینترنت با سرعت پایینی هستند، بسیارمهم است که اندازه تصاویر را در حداقل ممکن حفظ نمائیم.

شما بایستی بر روی تمامی تصاویرعملیات بهینه سازی پایه ای و پیشرفته را انجام دهید.بهینه سازی پایه شامل بریدن فضاهای غیر ضروری ، کاهش عمق رنگ به کمترین میزان قابل قبول ، حذف کامنت های تصویر و ذخیره سازی تصویر با پسوند مناسب ( ـ JPG ،TIFFو...) می باشد.بهینه سازی پیشرفته شامل عملیات فشرده سازی پیشرفته فایل های JPEG، PNG می باشد.نظرات و پیشنهادات لطفا دیدگاه های خود را در ارتباط با مطلب فوق با ما در میان بگذارید.
ایمیل شما
 
موضوع
نظر / پیشنهاد
 
لطفاً کد موجود در تصویر راوارد کنید

 
نکات مهم
fiogf49gjkf0d

فرمت مناسب را برای تصاویر خود برگزینید.

نوع یک تصویر دارای تاثیر شدیدی بر اندازه آن دارد. از اصول زیر پیروی کنید:

  • فایل های PNG همواره به فایل های GIF ارجحیت دارند و اغلب بهترین انتخاب هستند. در مرورگرهای IE 4.0B1+ ،MAC IE 5.0+ ، OPERA 3. 51 + ، NETSCAPE 4.04+ و تمامی نسخه های SAFARI  و فایر فاکس از فایل PNG پشتیبانی می کنند.
  • برای اجزاء دارای گرافیک ساده و یا بسیار کوچک از فایل GIF استفاده نمائید (بعنوان مثال برای تصاویر کوچک تر از 15*15 پیکسل و یا تصاویری با تعداد کمتر از 3 رنگ ) همچنین برای تصاویر دارای انیمیشن از GIF استفاده نمائید.
  • از فایل JPEG برای تمامی سایر تصاویر استفاده نمائید.
  • از تصاویری با فرمت BMP ،TIFF استفاده ننمائید.

از یک فشرده ساز تصویر استفاده کنید

چنیدین ابزار مختلف برای فشرده سازی یک تصویر JPEG و یا PNG بدون افت کیفیت آن موجود می باشند .برای تصاویر JPEG توصیه ما استفاده از Jpegtran   یا  Jpegoptim (قابل استفاده فقط در Linux) می باشد .برای تصاویر  PNG ، توصیه ما استفاده از PNGOUT  و  OPTIPNG می باشد.

آخرین مطالب کلیک تولز را در Linked in دنبال کنید
عضویت در خبرنامه