ورود کاربران

نام کاربری:     کلمه عبور:  
  مرا به یاد داشته باش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

ایمیل (نام کاربری):     کلمه عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
  گزارش ارزیابی سایت

سرعت بارگذاری : بکارگیری منابع از یک URL پایدار

بازگشت به لیست
خلاصه ای از دستورالعمل
نـوع عملیـات : محتوا
اولویت انجـام : بالا
سختی اجراء : آسان
متوسط امتیاز : 94%
مرور دستورالعمل بکار بردن منابع از طریق یک URL پایدار بمنظور جلوگیری از دانلود بایت های تکراری و RTTs های اضافی از اهمیت بالایی برخوردار است .
شرح جزئیات
fiogf49gjkf0d
گاهی اوقات لازم است تا از مکان های مختلفی در یک صفحه وب به یک منبع لینک دهیم و به آن اشاره کنیم - تصاویر یک مثال شایع در این زمینه می باشند . حتی به احتمال زیاد شما منابع یکسانی را در صفحات مختلف یک وب سایت به اشتراک می گذارید ٬ همانند فایل های JS و CSS . اگر صفحات شما تیازمند استفاده از منابع یکسان هستند ٬ این منابع بایستی همواره از طریق یک URL پایدار بکار برده شوند . حصول اطمینان از اینکه یک منبع (Source) همواره به یک URL  واحد ارجاع داده شده است مزایای زیادی دارد . 
این کار سبب کاهش اندازه فشار بارگذاری (Download) می گردد . چرا که مرورگر نیازی به دانلود کپی های اضافی از اطلاعات تکراری نخواهد داشت .همچنین اغلب مرورگرها در یک دوره بیش از یک درخواست HTTP برای یک URL واحد صادر نخواهد کرد .
فارغ از قابلیت کش شدن (Caching) و یا کش نشدن یک  منبع ٬ شما همواره در حال ذخیره کردن زمان رفت و برگشت اطلاعات خواهید بود ٬ بویژه اطمینان حاصل کردن از این مسئله که منابع یکسان از نام های دامنه مختلف بکار نمی روند حائز اهمیت است ٬ چرا که با اینکار می توانید از زیان های حاصل از DNS Lookkup های اضافی جلوگیری نمایید .
توجه کنید که یک URL  نسبی و یک URL مستقل زمانی پایدار هستند که نام هاست URL مستقل با مستند آن تطابق داشته باشد . بطور مثال چنانچه صفحه اصلی شما در آدرس www.example.com باشد و به منبع /images/example.gif و www.example.com/images/example.gif اشاره کند ٬ این URL ها پایدار هستند ولی چنانچه آن صفحه به /images/example.gif و mysite.example.com/images/example.gif اشاره کند این URL پایدار نیستند .
 


نظرات و پیشنهادات لطفا دیدگاه های خود را در ارتباط با مطلب فوق با ما در میان بگذارید.
ایمیل شما
 
موضوع
نظر / پیشنهاد
 
لطفاً کد موجود در تصویر راوارد کنید

 
نکات مهم
fiogf49gjkf0d
 
منابع به اشتراک گذارده شده  را از طریق یک URL پایدار در سراسر تمامی صفحات یک وب سایت بکار ببرید .
در مورد منابعی که در خلال چندین صفحه به اشتراک گذارده شده اند ٬ اطمینان حاصل کنید که هرارجاع به یک ‍منبع یکسان ٬از یک URL مختص به خود استفاده می نماید . چنانچه یک منبع توسط صفحات و یا وب سایت های مختلف به اشتراک گذاشته شده است که به یکدیگر لینک می باشند اما بر روی نام های دامنه مختلف میزبانی می شوند ٬ بهتر است که این فایل از طریق یک نام هاست (Host Name) واحد بکار ببرید . مزایای استفاده از قابلیت کش شدن ممکن است که از اهمیت بیشتری نسبت به تعداد DNS Lookkup برخوردارباشد . برای مثال چنانچه هر دوی  mysite.example.com و yoursite.example.com از یک فایل JS مشترک استفاده می نمایند و mysite.example.com به yoursite.example.com لینک شده است (که نیازمند به DNS Lookkup می باشد) . بنظر منطقی می رسد که فایل JS را فقط از طریق mysite.example.com بکار ببریم . با این روش فایل JS در هنگام مشاهده سایت yoursite.example.com از قبل در کش مرورگر باقی خواهد ماند  .
آخرین مطالب کلیک تولز را در Linked in دنبال کنید
عضویت در خبرنامه