ورود کاربران

نام کاربری:     کلمه عبور:  
  مرا به یاد داشته باش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

ایمیل (نام کاربری):     کلمه عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
 گزارش ارزیابی سایت

سئو SEO : تاثیر داشتن چند Sitemap افزایش ایندکس و ترافیک

بازگشت به لیست
خلاصه ای از دستورالعمل
نـوع عملیـات : سئو
اولویت انجـام : متوسط
سختی اجراء : متوسط
متوسط امتیاز : 100
مرور دستورالعمل استفاده از نقشه‌های سایت XML و شاخص‌های نقشه سایت یک تکنیک پیشرفته است . نقشه سایت می تواند در تشخیص مسائل شاخص بندی کمک کند
شرح جزئیات
fiogf49gjkf0d

 این تکنیک فقط برای سایت‌های بزرگ نیست،می تواند برای هر سایت با هر اندازه‌ای استفاده شود به دلیل اینکه سایت‌ها هر لحظه در حال بزرگ شدن هستند.و این یک تکنیک است که بهتر است  در صورت امکان از همان ابتدا به کار گرفته شود.هرچه زودتر بهتر.هر چه مقدار داده در ایندکس شدن بیشتر باشد بهتر است اما بیشتر از مقدار داده آن زمانی است که شما مسیر دسترسی به داده را هرچه زودتر به موتورهای جست وجو اعلام می کنید. در نتیجه نقشه سایت و شاخص های نقشه سایت را از ابتدا شروع می کنیم و جلو می رویم.

از یک تا صد

نقشه سایت‌های یگانه استاندارد مبتنی بر XML وجود دارند : یک فایل کد XML به موتورهای جست وجو توضیح می دهد که چه صفحاتی مهم هستند. یک مجموعه از دستورالعمل ها برای موتورهای جست وجو وجود دارند و بیشتر  به جای قوانین ،خطوط راهنما هستند. اینجا یک نمونه از پروتکل استاندارد sitemaps.org وجود دارد.

 

چه شما تازه شروع کرده باشید و چه یک نقشه سایت با 50000 URL داشته باشید به نظر دلهره آور می رسد.کد بالا نیز به نظر دلهره‌آور می آید. آیا می دانستید که یک نقشه سایت می تواند شامل فایل text با url ها باشد؟ می تواند به این صورت باشد و می تواند به عنوان یک نقشه سایت ارسال شود. فقط بدانید که پیچیدگی در اینجا مطرح نیست این ها همگی درباره یک سازمان است.

بهترین روش برای شکستن آن به چندین نقشه سایت دانستن ساختار سایت است.آیا شما یک وبلاگ مبتنی بر سیستم با چندین گروه و محتوا در هر گروه دارید ؟ ایا شما یک مجموعه‌ای از محصولات دارید؟ ویا چندین مکان و موقعیت برای شغل خود دارید؟

ساده:گروهی از 100 صفحه در نقشه سایت (یا 1000،یا 10000 ، اما سعی کنید که آن را هرچه کوچکتر نگه دارید)

بهتر:صفحات ایستا (صفحه اصلی،درباره ما،غیره)،محصولات،بلاگ

بهترین:ایستا،شاخه‌ها،زیرشاخه‌ها،موقعیت‌های مکانی،بلاگ به وسیله تاریخ و ...

کلید ساختار نقشه‌ سایت‌های شما به وسیله عمق صفحات شما تعیین می شود. برای مثال اگر یک سایت لباس عروسکی داشته باشید و بخواهید برای ان یک ساختار نقشه سایت طراحی کنید به صورت زیر عمل کنید:

*نقشه سایت اصلی

صفحات ایستا

 1. خانه
 2. درباره
 3. Shipping
 4. مدارک هدیه

*کفش عروسک

 کفش‌های عروسک

 1. صفحه گروه
 2. Backless Canvas Mules
 3. کفش‌های بالونی
 4. غیره

چکمه های عروسک

لباس‌های عروسک

پیجامه‌های عروسک

*غیره

شاخص‌های نقشه سایت

در مثال بالا،کلماتی که ستاره در کنار آن‌ها آمده است نشان‌دهنده این است که فایل نقشه سایت یک شاخص است، نه یک نقشه سایتی که پیش از آن به آن اشاره شده است.شاخص‌های نقشه سایت یک نقطه برای اتصال به نقشه سایت‌های دیگر است. این همان چیزی است که باعث می شود زندگی شما راحت تر و طبق دستورالعمل خاص باشد.اگر شما هر بخش از سایت خود را به عنوان یک سایت نقشه جدا ثبت کنید خوب است اما از طریق ابزار وب مستر آزاردهنده است.اگر شما قبلاً از شاخص‌ها استفاده می کردید، می توانستید تمرین کنید و جزییات بیشتر را در حوزه‌های خاص ببینید.اجازه بدهید در زیر ببینیم:

 

سطح1: نقشه سایت اصلی نشان داده شده در ابزارهای وب مستر

 

 

سطح2:به فرمت سمت چپ بالا توجه کنید

تصویر دوم نشان دهنده این است که گوگل می داند که ما به دنبال یک شاخص نقشه سایت هستیم نه یک فایل نقشه سایت.اگر این شرکت فراتر رفت، حتی می تواند جزییات بیشتری را نیز ببیند.هر چه بیشتر ،داده‌ها را تجزیه کنید، بیشتر متوجه می شوید کدام داده‌ها ایندکس نشده‌اند.Rob این را به عنوان یک درخت دستورالعمل توضیح داده است . توجه : شما نمی توانید لیست صفحات را در ایندکس یک نقشه سایت قرار دهید.

 

شاخص‌های نقشه سایت کمک می کند:

 1. مسائل شاخص بندی را در آن نشان می دهد.
 2. اجازه یک نگاه کلی را می دهد.( اعداد برای sitemap.xml) تمامی مسیرها به بخش‌های خاص. برای گزارش‌ها عالی است.
 3. به موتورهای جست وجو نشان می‌دهد ساختار سایت شما چگونه است.
 4. محتوای تکراری ممکن را شناسایی می کند.( آیا برای کفش‌های عروسک و بوت‌های عروسک یک بخش دارید؟ممکن است سبب محتوای تکراری شود در صورتیکه آن‌ها محصولات را تقسیم کنند و URL های آن‌ها متفاوت باشد.

لطفاً توجه کنید که یک ساختار پیچیده برای گرفتن نتایجی که Razoo دیده است ضروری نیست. این فقط برای شما بهتر است و چیزهایی که در بالا به آن اشاره شده است. به یاد دارید که در مورد سایتی که توضیح داده شد درباره افزایش ترافیک بحث شد؟

مورد مطالعه : Razoo

ما این سایت را برای اطمینان و نه چیز دیگری مورد بررسی قرار می دهیم و آن در مورد استفاده از نقشه سایت‌های XML است. چارت زیر را ببینید. کمان‌ها نشان می دهند که نقشه سایت‌ها کجا اجرا می شوند.

من مناطق و محدوده‌ها را امشب دوباره بررسی کردم و به اندازه کافی مطمئنم که بیشتر از دو هفته  است که هم چنان در حال رشد است.

 

 

 

به اندازه کافی به آن نگاه کردیم و مطمئن شدیم که به اندازه تعداد صفحات بیشتر، ترافیک افزایش یافته است( 486تا1240) . همین کار را با کلمات کلیدی جست و جو انجام دادیم ترافیک ارسالی افزایش یافته بود(548 تا 1347).هیچ چیز نمی تواند به یک کلمه کلیدی یا یک صفحه نسبت داده شود، فقط همه چیز در حال رشد است.این یک توانایی ایندکس خوب است و دادن چندین  راهنما به موتورهای جست وجو است.

 نظرات و پیشنهادات لطفا دیدگاه های خود را در ارتباط با مطلب فوق با ما در میان بگذارید.
ایمیل شما
 
موضوع
نظر / پیشنهاد
 
لطفاً کد موجود در تصویر راوارد کنید

 
نکات مهم
fiogf49gjkf0d

با تیم IT خود صحبت کنید و ببینید که می توانند نقشه سایت‌های XML را به ساختار درختی بشکنند. این به شما در یافتن شاخص بندی و تشخیص آن کمک خواهد کرد و حتی می تواند به عنوان موتور جست وجو با پیدا کردن مطالبی که قبلاً قادر به یافتن آن ها نبود ترافیک بیشتری را به سمت شما بیاورد.

آخرین مطالب کلیک تولز را در Linked in دنبال کنید
عضویت در خبرنامه