ورود کاربران

نام کاربری:     کلمه عبور:  
  مرا به یاد داشته باش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

ایمیل (نام کاربری):     کلمه عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
  گزارش ارزیابی سایت

مقاله و خبر: وب سایت های برتر املاک

بازگشت به لیست

1- iranfile.ir
ایران فایل
رتبه الکسا : 40,697 رتبه در ایران :872
زمان لود سایت :Average (1.801 Seconds), 54% of sites are faster.

این وب سایت یکی از معروفترین وب سایت های ملکی تهران است و با توجه به رویکرد کسب و کاری آن باید گفت این وب سایت بیشتر B2B است و برای مشاورین املاک طراحی شده است.
ظاهر این وب سایت در این سال ها زیاد تغییر آنچنانی نکرده است و تکنولوزی آن وب فرم است.وقتی با موبایل از وب سایت بازدید می کنید به صورت اتوماتیک وارد بخش مخصوص موبایل یا تبلت می شود که این ترفند بسیار خوب انجام شده است.ولی با مشاهده این وب سایت به طور واضح متوجه می شوید که شلوغی و پیچیدگی ابزار ها آزار دهنده است و البته برای کاربر عادی زیاد قابل استفاده نیست هر مورد ملکی که مناسب است بخش تماس آن بسته است و باید هزینه کند.

2-www.ihome.ir
رتبه الکسا:48,383 رتبه در ایران :906
زمان لود سایت :Very Slow (3.358 Seconds), 83% of sites are faster.
این سایت یکی از قدیمی ترین وب سایت های ملکی ایران است نسخه قدیمی این سایت با وجود نقشه در صفحه اول شناخته شده تر بود .این سایت در سال های اخیر تغییراتی به خود دیده است و سعی کرده با تقلید از سایت های معتبر خارجی به نحوی مجددا وارد عرصه شود البته تلاش این سایت اخیراً خیلی خوب بوده و توانسته رشد خوبی داشته باشد.البته در طراحی این سایت به نظر از قالب های اماده استفاده شده است که البته خوب فارسی سازی نشده .همه فونت ها بزرگ و طراحی ها در سایز های غیر معمول است .وقتی سراغ این سایت می روید باید زوم مرورگر خود را تنظیم کنید .زمان بالای فراخوانی صفحات این سایت بسیار ناخوشایند است.

3-www.moshaver.com
رتبه الکسا :55,593 رتبه در ایران:1,187
زمان لود سایت : Fast (1.11 Seconds), 73% of sites are slower.
وقتی نمونه های قدیمی سایت دلتا را ببینید متوجه خواهید شد که این سایت از روی سایت دلتا ایده گرفته و حالت تبی جستجو آن دقیقا مشابه سایت قدیمی دلتا می باشد .این سایت نیز توانسته در سال های اخیر رشد خوبی داشته باشد. ولی متاسفانه هنوز ایراد های فراوانی در خود دارد یکی از بدترین ایراد ها نحوه نادرست طراحی قالب موبایلی آن است
bounce rate 36% آن دقیقا به این موضوع اشاره دارد .

4-www.eskano.com
رتبه الکسا :67,807 رتبه در ایران:1,774

زمان لود سایت :Slow (2.997 Seconds), 79% of sites are faster.
این سایت حدود دو سالی است که با حمایت یک شرکت خارجی فعالیت خود را آغاز کرده و در ابتدای راه با بودجه تبلیغاتی خوب سعی کرد بازار متوجه خود نماید.ولی به نظر محتویات سایت بروز نباشد و صرفاکاربر با انباشتگی اطلاعات ملکی مواجه می شود و نسبت به بروز بودن آن مطمئن نمی شود.موتور جستجو کند و البته پیچشده و شلوغ آن زیاد جالب نیست .شاید می شود گفت زیاد کاربر پسند نیست فقط سعی شده مدرن جلوه کند .

5-www.dodota.com
رتبه الکسا :77,377 رتبه در ایران:2,094
زمان لود سایت :Average (2.025 Seconds), 60% of sites are faster.
این سایت که چند سال پیش خیلی خوب وارد بازار مسکن شد و خوب درخشید. در حال حاضر در سایت سعی شده همه امکانات روز دنیای وب به صورت افراطی بدون توجه به خواسته کاربر استفاده شود.
شاید این مشکل خیلی از وب سایت های ملکی است که با استفاده پیشرفته ترین امکانات در سایت خود می توانند کاربران خود را راضی کنند ولی این اصل را فراموش کرده اند که کاربران برای امکانات پیشرفته سراغ سایت نمی ایند بلکه برای محتوای بروز و واقعی !
البته استفاده از تکنولوژی مدرن اگر برای همه اقشار جامعه مورد کاربرد داشته باشد عالیست ولی در این سایت نیز پیچیدیگی زیاد و شلوغ بودن بیش از حد آزار دهندست.انگار اصل مطلب گم شده .!!!!
6-www.Delta.ir
دلتا
رتبه الکسا : 81,443 رتبه در ایران:2,390
زمان لود سایت :Fast (1.064 Seconds), 75% of sites are slower.

خوب انگار اژدها پیر بیدار شده و قرار نیست میدانو خالی بکنه.!وقتی به تاریخچه این سایت نگاهی می اندازیم متوجه می شویم از اولین وب سایت های ملکی ایران است و سابقه آن به 13 سال پیش بر می گردد.سایت دلتا همیشه در همه موارد از نظر امکانات و تکنولوژی پیشرو بوده و بیشتر وب سایت ها از این سایت الگو برداری کرده اند چه بسا بسیاری هم تقلب و سوءاستفاده!!!
زمانی این سایت از نظر الکسا رتبه اول را داشت ولی در این سال ها دستخوش تغییرات فراوانی شده ولی نسخه اخیر این سایت قدیمی انگار انقلاب جدیدی می باشد.سایت دلتا با پشنوانه نیم قرن تجربه املاک دلتا در حوزه معاملات مسکن قطعاً بهتر از همه سایت های ملکی نیاز مردم و مشاوران را می داند البته در طراحی موتور جستجو یا ثبت ملک انگار همه جوانب دیده شده .در این نسخه سعی شده سادگی و روان بودن در الویت اصلی کار قرار گیرد و همه اقشار جامعه بتوانند از این سایت استفاده کنند.نکته سنجی در طراحی این سایت را می توان در حالت موبایل یا تبلت مشاهده کرد و طبق شعار موجود در سایت که اصل بر بروز بودن اطلاعات ملکی نهاده اند امیدواریم یکبار هم شده یک سایت معتبر و کامل در حوزه ملک و املاک داشته باشیم.نظرات و پیشنهادات لطفا دیدگاه های خود را در ارتباط با مطلب فوق با ما در میان بگذارید.
ایمیل شما
 
موضوع
نظر / پیشنهاد
 
لطفاً کد موجود در تصویر راوارد کنید